Lietderīgi zīnat

Atdzelžošana

Attīrīšana no dzelzs - viens no grūtākajiem uzdevumiem ūdens attīrīšanai.Iemesls ir tas, ka dzelzs eksistē dabā dažādos veidos un dažādos ķīmisko savienojumu.Universāla metode ūdens attīrīšanas no dzelzs neeksistē. Panākumi ir atkarīgi no praktiskā pieredze personas izveido iekārtu un aprīkojuma kvalitāti. Ir skaidrs, ka pastāv zināma pretruna starp vēlmēm un iespējām pusēm.Patērētājs vēlas iegūt tīru ūdeni, ar minimālām izmaksām, un ūdens attīrīšanas uzņēmums vēlas pārdot tā aprīkojums nav par zemāko cenu. Ir arī skaidrs, ka nekompetents jautājumos patērētāju ūdens attīrīšana ir vairāk neaizsargāti pusē. Šajā rakstā mēs centīsimies sniegt patērētājam konkrētus ieteikumus, ka viņš nemaksā naudu par iekārtu, kas pēc tam vairs attīrītu ūdeni.

 

Pirmkārt, ļaujiet mums īsumā apsvērt pamatmetodes atdalot dzelzi.


Jonu apmaiņas
Jonu apmaiņa galvenokārt izmanto ūdens mīkstināšanai. Lai gan teorētiski ir iespējams likvidēt jonu apmaiņas augstu izšķīdušā dzelzs praksē tas nav iespējams.Iemesls ir klātbūtne izšķīdušā skābekļa ūdenī. In klātbūtne skābekļa no izšķīdušā dzelzs oksidē un provocēšanas, apņem bumbiņas jonu apmaiņas sveķiem, samazinot tās derīgumu. Klātbūtne ūdenī šķīstošo organisko vielu, tostarp organisko dzelzs, saasina problēmu. Tāpēc, mazas koncentrācijas dzelzs (līdz 2 mg / l), ir ieteicams, lai atdalītu ūdeni, kopā ar mīkstināšanai. Augstākās dzelzs un kontsentatsiyah, ja nav nepieciešams, lai mīkstinātu ūdeni, ko izmanto standalone obezzhelezivateli izmantojot oksidācijas metodi.

 

Katalītiskā oksidēšana
Metodes būtība ir tāda, ka reakcija dzelzs oksidēšanās notiek uz virsmas granulas ar īpašu filtru nesēju, kam ir īpašības katalizatoram. Oksidēts dzelzs nogulsnējas un mazgā regulāri iztukšot ieslēgtas laikā. Kā katalizātoru izmanto filtrmateriālu, kas balstās uz magnija dioksīdu. Plaši izmanto filtrs mediju Birmi Greensand.
Sintētiskā filtra mediju Birm priekšrocība ir tā, ka, lai atjaunotu tās katalizatori īpašības nav nepieciešama īpaša atjaunošanas risinājumu (pietiek skalošanas ūdens). Trūkumi Birm materiāls ir: zems darba diapazons pH vērtības (vismaz 6.8), ja nav par vajadzību serevodoroda ūdens un organiskās, un otrādi, klātbūtne skābekļa daļu no ne mazāk kā 15% no izšķīdušā dzelzs. Sakarā ar pēdējā stāvokļa Birm ieteicams izmantot kopā ar iepriekš aerāciju.Hlora saturs ūdenī nedrīkst pārsniegt 0,5 mg / l.
Greensand ("zaļā smiltis") ir apstrādāti dabīgs minerālūdens glaukomīta. Greensand efektīvi noņem ūdeni no dzelzs, mangāna un sērūdeņraža. Oksidatīvā jauda Greensand atjaunota (jāreģenerē) ar kālija permanganāta ("kālija permanganātu"). To var piemērot periodisku vai nepārtrauktu atjaunošanos.
Partijā regeneratsiiobrabotka filtrēšanai piesātināts ar kālija permanganāta ražots laika intervālos aprēķina tādā lejupejošā virzienā, un pārsniedz kālija permanganāta, kopā ar nogulšņu dzelzs oksidācijas pretējā virzienā, lai drenāžas ūdens mazgājams (reverse mazgāšanu).Trūkums ir tas, ka augsto patēriņu kālija permanganāta un tās defekts, ja izmanto notekūdeņu attīrīšanas bioseptiki kopš kālija permanganāts nogalina mikroorganismus un parāda septisko tvertņu neveiksmes.
Ar nepārtrauktas lietošanas kālija permanganāta izmanto nelielos daudzumos, un diez vai jānomazgā drenāžu. Tomēr trūkums šajā metodē ir tas, ka tad, kad ūdens sastāvu, piemēram sezonas, var "buksēšana" attīrītā ūdens, vai dzelzs, vai pārpalikums neizreaģējuša permanganāta.
Filter mediju Filox, Pyrolox utc. Darbs pie tā paša principa kā Greensand, tāpēc pret viņiem nav jēgas.

 

Gaisa oksidēšanās (aerācija)
Ventilācijas sistēmas ir paredzētas, lai oksigenācijas gaisa, oksidējošas izšķīdušo dzelzi uz atdzelžošanas filtriem, un degazēšanai izšķīdušu gāzu (sērūdeņraža, amonjaka, metāna un D. utt.). Aerāciju veic ar piespiedu gaisa kamerā, kas piepildīta ar ūdeni, lai tiktu attīrīti (pazīstama arī kā aerācijas kolonnā), izmantojot kompresoru. Piešķirti no ūdens gāzēm un liekā gaisa izejas no gaisa vārstu. Šīs metodes ūdens attīrīšanas priekšrocības: trūkst ķīmisko vielu, vieglu apkopi, trūkumu piegādēm. Tomēr periodiskā uzturēšana (apmēram reizi gadā) ir nepieciešams sakopt dažus aerācijas sistēmas elementus no noguldījumiem dzelzs.
Ir spiediena un pašteces aerācijas sistēmas. Jo nav spiediena tvertņu sistēmas izmanto nestandarta liela apjoma un nepieciešamo papildu sūknis pacelt ūdeni. Šāda sistēma ir mazāk ērti uzstādīt un lietot, un šeit netiek ņemti vērā.
Spiediena aerācijas sistēmas sastāv no aerācijas kolonnām piepildīta ar ūdeni (tvertni), gaisa kompresors, ūdens plūsmas sensors un gaisa vārstu. Dzelzs oksidācijas sākas aerācijas slejā. Dzelzs oksīdi, seko aizkavētu nogulšņu filtru.
Piezīme.No skābekļa pievienošana, izmantojot gaisa inžektors (caurulīti Venturi) metode nav ļoti efektīva, un gandrīz izkrita no izmantošanas.

 

Reaģents ūdens atdzelžošanas (lietošanas)
Reaģents ūdens attīrīšanas metode, kas balstās uz dzelzs no dzelzs oksidāciju ar spēcīgiem oksidētājiem. Par ūdens piegādi uz oksidētāju ir īpaši mērīšanas sūkņi. Šis ūdens attīrīšanas metode tiek izmantota augstas koncentrācijas dzelzs, mangāns, serovodoroda.Dostoinstvomdannoy tehnoloģija ir arī iespējams, lai novērstu būtisku daļu ūdens, no organiskām un vienlaicīgi dezinficējot ūdeni. Trūkums - nepieciešamība papildināt ķīmisko reaģentu (parasti nātrija hipohlorīts) un tās toksicitāti, kas prasa ļoti precīzu dozēšanu vai izmantot papildu oglekļa filtru. Lai uzlabotu kopējo izmantošanu, iespējams, dozēšanas un aerāciju.
 
Praktiskus padomus
Bieži vien klients uz jautājumu par ūdens analīžu saka: "Man patīk visu gludekli." Diemžēl, aparatūras "tāpat kā visi pārējie" nenotiek. Pat kaimiņu akās ūdens var atšķirties par dzelzs un citu organisko komponentu sastāvs. Tāpēc, ūdens attīrīšana ir vienmēr sākas ar analīzi. Izvēlētos vislabāko metodi, lai novērstu dzelzs bez ūdens analīzes neiespējami.
Ūdens attīrīšanas no dzelzs piedāvājumiem, protams, ūdens attīrīšanas uzņēmums metode. Bet izvēle ir jādara, lai kāds, kas maksā. Praktiski ieteikumi par katras metodes var palīdzēt patērētājam izvēli.

 

Jonu apmaiņas
Kad cietā ūdens un nelielu daudzumu dzelzs (līdz 2 mg / l), var iztikt vienu mīkstinātājs. Augstākās dzelzs saturs pastāv risks klucis mīkstinātājs. Pie dzelzs saturu vairāk nekā 3 mg / l, būtu jāsagatavo biežai nomaiņai jonu apmaiņas sveķiem vai noteikt obezzhelezivateli mīkstinātājs.
katalītiskā oksidēšana
Filter Birm lets un ērti lietojams, jo tas nav nepieciešams ķimikālijas reģenerācijai, tomēr ir vairāki ierobežojumi. Secinājums: skatīties ūdens analīzes un nosaka mūs būt Birm-omi vai bez viņa. Jāatzīmē, ka skābekļa procentuālā ūdens parasto laboratorijas analīžu nav noteikta. Bet tas ir iespējams, ka ūdens ir pietiekami skābekli.Risinājums ir vienkāršs: ja nav protivoplokazany iepriekš, ielieciet filtru un redzēt rezultātu. Ja nav rezultāts, likt filtru priekšā aeratoru. Pie ar augstu dzelzs saturu (vairāk nekā 5 - 6 mg / l) ar aeratoru uzstādīšana ir nepieciešama. Jāatzīmē, ka ierobežojums skābes bāzes līdzsvaru (pH), var novērst. Bet jums ir nepieciešams, lai instalētu papildu filtru, pielāgošanu pH.
Filtrs Greensand- spēcīgāka katalizators nekā Birm, ir tik vairākus ierobežojumus, taču ir vajadzīgas reģenerācijas kālija permanganāta šķīdumu. Periodiska reģenerācija nav piemērots gadījumos bioloģiskā notekūdeņu attīrīšana. Constant reģenerācija notekūdeņu draudzīgu, bet var piesārņot tīru ūdeni.Secinājums ir tāds, ka, ja jums ir bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanu, būtu vēlams aerācija.

 

Spiediens vēdināšana
Nozīme ir saskares laiks izšķīdušā dzelzs ar skābekli, tāpēc aerators tvertne (aerācijas kolonnas), būtu neliels. Praksē, tas tiek pieņemts, ka aerators tvertne ir vienāda ar vai lielāka par filtra tvertnē. Par tvertnes nerunās, jo visi ražotāji kvalitātes tanki aptuveni vienāds. Bet citu elementu kvalitāte ir būtiska. Kompresors jābūt bez eļļas, maza izmēra, viegls, kā uzstādīts uz sienas virs tvertnes, un zemu trokšņa, kā novieto telpā un nav ar koksnes. "Velosipēdu" nav nepieciešams izgudrot. Tur kompresori, kas īpaši paredzētas ūdens aerācijas. Lielākā daļa no vadošajiem uzņēmumiem izmantot aerācijas kompresori American ražošanas, kas atbilst visām izvirzītajām prasībām. Gaisa vārsts dozhen būt arī augstas kvalitātes, pretējā gadījumā sistēma nedarbosies pareizi. Vārsti var būt mehāniska vai elektroniska. Starp īpašo mehānisko vārstu Izraēlas ražošana. Laba elektronisko vārsti ražot amerikāņi. Lai ieslēgtu kompresoru var izmantot plūsmas sensors sāk sūkni. Tomēr sūknis parasti nav atbildīgs par ūdens attīrīšanas uzņēmums, būtu vēlams izveidot autonomu sensoru, lai gan tas ir nedaudz palielina izmaksas sistēmu. Laba plūsmas devēji ražot vācieši un amerikāņi.
Pēc tam, kad ūdens iekļūst aeratoru filtru, kurā oksidē dzelzs kavējas un nomazgā notekā periodiski backwashing. Ir viltus pārliecība, ka augsta koncentrācija dzelzs ir nepieciešams likt lielāku filtru, filtru satur lielu daudzumu pildījumu. Patiesībā, uzstādīšana liela filtru var radīt lielas problēmas. Pirmkārt, lai backwashing filtru nesēju ir nepieciešams ūdens plūsma ir vairākas reizes intesivnost filtrēšanas (smagajiem pildījumiem ar 4 - 5 reizes). Ja sūkņa jauda ir nepietiekama, lai augstas kvalitātes mazgāt filtru, filtra kļūst aizsērējusi ar dzelzi un pakāpeniski pārstāj attīrītu ūdeni. Otrkārt, plūsmas ātrumu ūdens, kad skalošanas lielu filtru var būt augstāka nekā absorbējošās spējas drenāžas sistēmas māju vai māja. Treškārt, ja summa par ūdens patēriņa būtu pārāk maza, lai filtru, ūdens var radīt staciju filtru un aizpildot neapstrādātas filtru.Risinājums ir uzstādīt divus nelielus filtrus paralēli, nevis vienu lielu vienu. Šādi filtri mazgā savukārt, patērē mazāk ūdens backwashing. Tas jo īpaši attiecas uz elektronisko filtriem, jo tie parasti ir viena filtra kolonnu (Kinetico filtri divkāršosies un paralēli darbība filtra kolonnu). Uzstādīšana no divām paralēlām filtru atrisina vēl vienu svarīgu problēmu. Filtrs ar vienu filtra kolonnas parasti ir konfigurēts uz nakts mazgāšanas. Pie augstas koncentrācijas dzelzs filtra var būt aizsērējusi pirms laiks mazgāšanas. Tas arī novedīs pie pilnīgas piesārņojumu filtra. Paralēlā darbībā divu filtru var ieprogrammēt vairāk bieža mazgāšana. Pa vienam, mazgājot filtra kolonnas tikai samazina laiku (aptuveni 15 - 20 minūtes) caurlaides spēju sistēmas, taču sistēma vienmēr atgriezīsies attīrītu ūdeni. Viss iepriekš minētais attiecas uz katalītiskā obezzhelezivateli ar smagu aizbēršana (Greensand, Pyrolox et al.).
Ir diezgan skaidrs, ka ūdens attīrīšanas kvalitāte ir tieši atkarīga no spējas aizmigt tīrīšanas tvertnes filtru medijiem. Lūdzu, ņemiet vērā, ka bieži vien izmanto Latvijā kvarca smiltis tīrā veidā nav piemērota mūsdienu automātisko ūdens attīrīšanas sistēmām. Sakarā ar neviendabīgu struktūru smilšu filtriem tas tikai plānu virsējo slāni. Tāpēc ir nepieciešams bieži, bet gan tāpēc, ka lielu daļu smilšu un intensīvu backwashing. Filtru, it īpaši, ja tas ir filtrs ar filtru kolonnas, šāds uzdevums bieži vien ir pagrūti, filtra kļūst aizsērējusi pakāpeniski oksidē dzelzi un pārtrauc ūdens attīrīšanai.Priekšrocība smilšu cheapness. Bet tas lēts var būt dārgi, nereti radot zaudējumus naudas.Izmantojot smiltis, pieļaujama kombinēto pildījumu (parasti antracīta - smilts - granāta - grants).
Mēs norāda galvenos filtrs plašsaziņas līdzekļiem, kurus parasti izmanto filtriem aerācijas sistēmas, samazinājuma secībā tīrības filtrāciju: MacroLite, Filter AG, Birm, apvienojumā aizbēršanas.Augstākā pakāpe attīrīšanas pie MacroLite (5 mikroniem). Šis filtrs mediju tika radīts speciāli udalegniya oksidēts dzelzs. Pie vienāda tīrības filtru (20-40 mikroni) Filtrs AG ir labāka jauda nekā Birm, bet Birm priekšrocība, ka tā ir gan katalizators var būt iespējams oxidizedup dzelzs filtra. Filtrēšana kvalitāte apvienojumā aizbēruma nedaudz sliktāk un tas ir smagāks, un tādēļ ir nepieciešama intensīva backwash.
Pamatojoties uz iepriekš minēto, pirms pirkšanas vajadzētu uzzināt, kas ir paredzēts, lai uzstādītu kompresoru - īpašu aerāciju vai iegādāts par godu pie blusu tirgū. Jāsaka, ka kompresors ar siksnas piedziņu (pastāv) piemērota ūdens aerācijas, kā arī vagona ritenis der mūsdienu auto.Tas pats sakāms arī par gaisa vārstu un plūsmas sensoru.Ražotājs parasti atstāj savus marķējumi uz produkta. Ja tas nav skaidrs, ka tas ir labāk nelaist uz aeratoru. Ir nepieciešams, lai uzzinātu, kas filtra uzpildes. Ja kvarca smiltīm, tas ir piemērots, lai dārza celiņiem, bet ne uz aerācijas sistēmas. Saņēma pieņemamas atbildes uz šiem jautājumiem, jūs varat izdarīt izvēli, ņemot vērā, ka zemas kvalitātes iekārtas var izraisīt naudas zudumu.


Reaģents ūdens atdzelžošanas (lietošanas)
Dozēt reaģents injekcija tiek veikta ūdenī pirms filtra vai tieši uz filtra.Filtra vide ir spēcīgs katalizators. Lai uzlabotu oksidācijas procesu var veikt iepriekšēju aerāciju. Piemēroti dozēšana ar attīrītā ūdens lieliem apjomiem un augstu koncentrāciju dzelzs, jo īpaši, ja pavada izšķīdušā dzelzs "buķeti" ir organiskās vielas. Pateikt, kas tieši būs jārod iespēja aizpildot filtra nav iespējams, jo precīzu sastāvu organisko parasto laboratorijas analīzes nav definēts. Bet jāapzinās, ka, ja to izmanto kā reaģentu nātrija hipohlorītu nedrīkst izmantot Birm, jo viņš baidās no hlora. Bieži vien augstu organiskās atcelti, "šķēpu." Ja nav rezultāts izmēģināt citu pildījumu vai citu reaģentu. Paliekas hlora un organisko var izkļūt no aktīvās ogles filtru. Ogles filtrs visiem labi, bet prasa biežas izmaiņas ogļu (vismaz reizi gadā, bet labākais laiks, kas pusgadu), jo supersaturated ogles filtrs pati kļūst ūdens piesārņojuma avots.
Dozēšanai ir svarīga kvalitāte mērsūkni.Labākais Eiropas tirgū (tas ir iespējams, ka šajā pasaulē), ir dispensers uzņēmumi BWT un pamanāmi (Vācija). Dozatori tiek arī ražoti Itālijā. Tie ir lētāki, bet mazāka par Vācijas dozēšanas precizitāti un ticamību.


Ņemiet vērā, ka dzelzs un organisko vielu kombinācija ir visgrūtāk vienu ūdens attīrīšanai. Pie ļoti augstu organisko labākais risinājums var urbšana dziļākas akas.


Rezumejot, mēs varam teikt, ka veiksmīgai attīrīšanai no dzelzs, divi faktori ir kritisks: pirmkārt, izvēlēta pareizā metode, un, otrkārt, labs aprīkojums, nodrošina ūdens attīrīšanas kvalitāti, un pietiekami ilgu laiku sistēmas darbību.

unnamed3

unnamed4

Garantija sistēmām KINETICO un filtriem DIVI GADI.
Baltic Aqua, SIA.  Biķernieku 162a, Rīga, LV 1021, Latvija Tālr.: +371 67536348; Mob.: +371 29244703; E-Pasts: info@balticaqua.lv - www.balticaqua.lv

                                            

Sazināties ar mums