Lietderīgi zīnat

ĪSUMĀ PAR ŪDENI

Ūdens attīrīšanas problēmas ir aktuālas visā pasaulē un Latvija nav izņēmums. Pat pilsētas ūdens neizceļas ar labu kvalitāti, otrreizējas piesārņošanās rezultātā no veca ūdenvada caurulēm. Pārskaitīsim īsi visas problēmas ar kurām var saskarties Latvijas iedzīvotāji.

 

Cietība. Cietības iemesls ir minerāli, kuri izšķīduši ūdenī, pamatā kalcijs un magnijs. Cietības līmenis var stipri variēties. Augstāks cietības līmenis rada nopietnākas un ilgākas problēmas.
Pazīmes: apsūbējums uz santehnikas, var samazināties vai pazust putu veidošanās no putojošiem mazgājamajiem līdzekļiem, veidoties nogulsnes ūdensvadā un katlakmens karstā ūdens tilpnēs, ziepju nogulsnes. Cietība saīsina tehnisko līdzekļu kalpošanas mūžu, palielina enerģijas patēriņu ūdens sasildīšanai, samazina mazgāšanas līdzekļu efektivitāti.
Risinājums: Mīkstinātāji Kinetico  novērš cietību un nodrošina ar nepieciešamo mīkstā ūdens daudzumu bez elektrības izmantošanas.

Dzelzs un mangāns. Dzelzs un mangāns var atrasties kā gruntsūdenī, tā arī ūdens apgādes sistēmā. Šie metāli var būt izšķīduši ūdenī (divu valenču dzelzs), var atrasties kā cietās daļiņas (trīs valenču dzelzs), var veidot uz ūdens krāsainu plēvīti (bakteriālais dzelzs). Kā dzelzs, tā mangāns veido problēmas pat pie zem satura (0,3 ppm dzelzs un 0,1 ppm mangāns).
Pazīmes: oranži, sarkani un melni plankumi uz santehnikas, veļas vai virsmām, kuras saskaras ar ūdeni. Ūdenim metāliska piegarša. Augsta koncentrācija var novest pie nogulsnēm ūdensvadā, karstā ūdens tvertnēs, santehnikā. Bakteriālais dzelzs veido krāsainu plēvīti uz nostājušās ūdens virsmas.
Risinājums: Kinetico piedāvā dažas metodes dzelzs un mangāna izņemšanai. Visbiežāk izmanto katalītisko atdzelžotāju.

Piegarša un smaržas. Jebkura piegarša un/vai smarža var padarīt ūdeni nederīgu lietošanai. Piegaršas un smaržas satur hlora, metālisku, purva, piesmakušu, sāļu, zivju, bojātu olu smaržu.
Pazīmes: Piegaršas un smaržas var parādītes un izzust, bet var saglabāties pastāvīgi, atkarībā no problēmas avota. Tipiski avoti ir sekojoši: hlora - pārāk daudz dezinfekcijas līdzekļa; metālisks -  ūdens satur dzelzi, varu un citus metālus; sāļš -  augsts mineralizācijas līmenis (kopējais izšķīdušo vielu daudzums 500 ppm un vairāk).
Risinājums: atkarībā no avota var būt vajadzīga viena vai vairākas sistēmas problēmas risināšanai. Lai izņemtu hloru un organisko ķīmiju, izmanto aktīvo ogli. Jāņem vērā tas, ka aktīvo ogli vajag periodiski apmainīt. Biežums atkarīgs no aktīvās ogles tilpuma un kvalitātes un hlora un organiskās ķīmijas koncentrācijas. Metāliskā piegarša tiek noņemta ar atdzelzošanas sistēmu. Papildus dzeramajam ūdenim izmanto atgriezeniskās osmozes sistēmu. Pie augsta mineralizācijas līmeņa tiek izmantota atgriezeniskās osmozes sistēma. Pie augstas mineralizācijas pakāpes un nitrātu, arsēna, smago metālu klātbūtnes dzeramajam ūdenim jāizmanto atgriezeniskās osmozes sistēma. Jāņem vērā tas, ka neparastas piegaršas, smaržas, fenola un citu ķimikāliju eksistence ūdenī liecina par ļoti nopietnu problēmu. Šajā gadījumā nepieciešama pilna ūdens analīze un piesārņojuma avota noteikšana. Pirms attīrīšanas sistēmas izmantošanas piesārņojuma avotu nepieciešams konstatēt un, pēc vajadzības, novērst.

unnamed3

unnamed4

Garantija sistēmām KINETICO un filtriem DIVI GADI.
Baltic Aqua, SIA.  Biķernieku 162a, Rīga, LV 1021, Latvija Tālr.: +371 67536348; Mob.: +371 29244703; E-Pasts: info@balticaqua.lv - www.balticaqua.lv

                                            

Sazināties ar mums